Vše začalo barem, na konci roku 2017 po 4 měsících, kdy jsme předělávali, opravovali, montovali, zařizovali a dávali vzhled, který má dnes, se povedlo otevřít bar Beer Knír. Zatím máme plné ruce provozu, ale i přesto už nám hlavu zaměstnávají myšlenky na vlastní pivo.
Práce s barem je stále hodně, je to přímo fičák, ale nabízí se nenadálá možnost vařit pivo u kamarádky z Podskalské, kde Jakub studuje na sládka, a tak vzniká v květnu první receptura a pivo: Knír Ale 11°, Pale Ale s novozélandkými chmely.
Na začátku listopadu ještě přidáváme Celebration APA 12°, kterou vaříme k prvnímu výročí baru. Obě piva mají úspěch a chutnají nejen nám, což nás motivuje ve vaření pokračovat.
V únoru zkoušíme první NEIPA, styl který začíná být čím dál tím oblíbenější. Knír NEIPA 13°, s hop ratem 15g/l se zrodilo jako velmi povedené a krásně šťavnaté pivo, ale neusínáme na vavřínech, stále je co zlepšovat. Na léto je potřeba něco lehčího a tak vzniká lehká, ale přesto plná desítka Blondie Ale 10°. První z piv, které se po několika drobných úpravách stane stálicí horkých letních dní.
Na konci roku vzniká taky Chevron APA 13°, naše podzimně-zimní APA, která si časem taky pojistí stálé místo v pivním repertoáru.
Nástup globální pandemie trochu zpomalil naše vaření v první polovině roku, o to více to rozjedeme později. Na léto zkusíme jinou verzi desítky, K-ejl 10°, která má také úspěch, později se ale přikloníme k naší oblíbené Blondie Ale 10°. Ke konci léta vzniká Sabro my Life 12°, APA s chmelem Sabro, který máme hodně rádi a z této receptury se později stává naše nejvíce vařené a nejoblíbenejší pivo.
Ke konci roku ještě domluvíme spolupráci s pražírnou kávy Dos Mundos a vytvoříme stout s kakaem v čisté verzi a k tomu infuzované kávou z této pražírny. Vzniká krásně kávový stout Dos Kníros 14°, který nás i zákazníky moc baví.
Pivovar Panaczech, u kterého jsme začali v roce 2020 vařit naše pivo, se stává stálým partnerem a většinu piv už vaříme zde. Tento rok jen drobně dolaďujeme receptury, které se stávají našimi pravidelnými: Blondie Ale 10° na léto, Chevron 13° na podzim a zimu, také oblíbené Sabro my Life 12° a k těmto stálicím přidáváme nějakou specialitu, abychom měli vždy alespoň 2 druhy vlastního piva.
Během prázdnin tak vzniká IPA K-West 15° a na konec roku uvaříme Dos Chocos 17°, stout s kakaem a kakaovými boby. Také konečně dotáhneme etikety, ke konci roku uděláme drobnou úpravu designu a k prvním vlaštovkám v podobě etiket na Sabro my Life přidáme ke konci roku i originální etikety na Chevron a Dos Chocos.
Díky etiketám a pivu v lahvích máme degustační vzorky, a tak začínáme navštěvovat další pivotéky a pivní bary, aby se naše pivo dostalo i mimo brány Beer Kníru. Naše pivo chutná, takže dodáváme do stále více podniků.
Také drobně upravujeme název z „Létajícícho pivovaru Knír“ na „Knír Brewery“, abychom měli v názvu stejnou česko/anglickou logiku jako u baru, protože s barem „Beer Knír“ tvoří jeden propojený celek.
Pokračujeme ve vaření a rozšiřujeme naše aktivity. Tento rok jsme uskutečnili dvě kooperační várky. Nejprve jsme připravili novou verzi kyseláče Mt. Sourmore 10° s malinou a ostružinou ve spolupráci s pivovarem Polepšovna ducha. Na konci roku pak vznikl stout Chocos 16° s pivovarem Vik, kde jsme vyzkoušeli infuzi tonka beans a zrání na brazilském dřevě amburana.
Poprvé jsme se také zúčastnili pivního festivalu, konkrétně Nuselských pivních slavností, které probíhaly nedaleko našeho baru. Akce se nám líbila a zrodila se myšlenka začít jezdit na pivní festivaly pravidelně.
Do našeho stálého repertoáru přidáváme NEIPA Gentleman 14°. V letošním roce se výrazněji zaměřujeme na pivní festivaly – v červnu jsme se zúčastnili festivalu minipivovarů před klubem Cross, v září pak Nomad beer festivalu a opět i Nuselské pivní slavnosti.
Zlepšujeme také prezentaci našeho pivovaru na těchto akcích – investujeme do stánku a inovujeme jeho design, aby byl atraktivní a v konkurenci ostatních pivovarů vynikl. Pro pivovar jsme vytvořili samostatné logo, které nám umožňuje oddělit prezentaci pivovaru na sociálních sítích od baru, a tím více zviditelnit pivovar jako samostatný subjekt.